STRONA GŁÓWNA » O nas » Historia »

Historia

Stowarzyszenie Radomski Klub Tenisowy Return powstał 30 czerwca 2009r. w wyniku fuzji dwóch klubów: RKT oraz KT Return Radom.

 Inicjatywa stworzenia Radomskiego Klubu Tenisowego narodziła się w czerwcu 2002 r. Osiemnastu członków założycieli postawiło sobie za cel zorganizowanie klubu tenisowego na profesjonalnym poziomie, którego siłę stanowić będą zawodnicy, ich trenerzy oraz członkowie klubu. 24 października 2002 roku RKT uzyskało wpis do Rejestru Sądowego, a 13 listopada Klub przyjęto do Polskiego Związku Tenisowego.
Przez siedem lata istnienia RKT udowodniło, że jest zespołem liczącym się na arenie polskiej sceny tenisowej. Klub zaistniał na czołowych miejscach klasyfikacyjnych list Polskiego Związku Tenisowego, a zawodnicy klubowi zdobywali medale Mistrzostw Polski i stali wysoko w rankingach. 

Klub KT Return Radom powstał w maju 1997 roku jako prywatna Szkółka Tenisowa „Return”.
Założycielem i właścicielem szkółki był Jan Błaszczyk. Cel jaki sobie od początku założył to profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży oraz wychowanie zawodników wysokiej klasy. Sprowadził ze Lwowa uznanego i cenionego ukraińskiego trenera Volodymyra Varenytsye. Wspólnie postawili sobie za cel wychowanie przynajmniej jednego zawodnika, sklasyfikowanego na listach ATP, lub WTA.I ostro wzięli się do pracy. Stworzyli  klubowy program szkolenia. Na efekty pracy trenerskiej V. Varenytsy nie trzeba było długo czekać. Już po roku pierwsze zwycięstwa zaczęły odnosić dziewczęta, początkowo w Short-Tenisie, a później już na normalnym korcie. Po wejściu w życie nowej ustawy o kulturze fizycznej, szkółka musiała przekształcić się w stowarzyszenie. I tak w kwietniu 2000 roku powstał Klub Tenisowy „Return”. Prezesem został Jan Błaszczyk, który obecnie pełni funkcję dyrektora. W 12-letniej historii klub osiągnął wiele znakomitych wyników: ponad 60 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, liczne tytuły Mistrzów Województwa, wiele zwycięstw w turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, oraz znakomite 8 miejsce w 2005r w klasyfikacji klubowej. Zawodniczka klubu Weronika Domagała w 2007r osiągnęła, swój największy sukces, gdyż drużyna narodowa kadetek w której występowała zdobyła Drużynowe Wicemistrzostwo Świata i Mistrzostwo Europy, jest też pierwszą radomską zawodniczką sklasyfikowaną na listach WTA.    

 

Pomysł połączenia dwóch radomskich  klubów tenisowych zainicjował ówczesny prezes RKT
 Andrzej Grzyb. Rozmowy między prezesami dotyczące fuzji klubów toczące się od kilku lat, znalazły swój finał pod koniec 2008 roku gdy podjęto decyzje o połączeniu Klubów. 8 grudnia 2008 roku na Walnym Zebraniu Członków RKT wybrano wspólny Zarząd, a  na prezesa wybrano Ireneusza Czajkowskiego. Był to wstęp do formalnego połączenia się klubów, które nastąpiło 30.06.2009r. Nowy klub nosi nazwę:  Stowarzyszenie Radomski Klub Tenisowy Return.  

tło